Biografie Reese

29. září 2008 v 22:19 | verczaaa |  Biography
Laura Jean Reese Witherspoon se narodila dne 22. března v New Orleans, Louisianě. Byla druhým dítětem, které se narodilo Dr. Johnu a sestře Betty Reese Witherspoonovým. Reese strávila své první čtyři roky ve Wiesbadenu v Německu, kde její otec sloužil jako podplukovník v americké armádě. Krátce, se John přestěhoval zpátky s rodinou do Spojených Států, usadili se v Nashville v Tennessee.
Svou kariéru začala v sedmi letech jako dětská modelka a v televizních reklamách. V Nashville, kde vyrůstala navštěvovala Harpeth Hall, dívčí střední školu. V roce 1991 se poprvé objevila ve filmovém dramatu V měsíčním svitu "He Man in the Moon". Teprve 14letá Reese na sebe upoutala pozornost kritiky, za vytvoření postavy Dani Trantové, která prožívá první zkušenosti s láskou.

Během studia na střední škole se v roce 1993 objevila ve filmech Jackova ukolébavka "Jack the Bear" s Danny DeVitem a v hlavní roli rodinného dramatu Vzdálené místo "A Far Off Place", díky kterému musela strávit několik měsíců v poušti Kalahari.
Po úspěšném dokončení střední školy se rozhodla omezit hereckou kariéru a přihlásila se na studium anglické literatury na Stanford University. Přesto se objevila v thrilleru Milenec nebo vrah "Fear" a v satiře na Červenou Karkulku v krimi filmu Maniak "Freeway" o patnáctileté dívce, která cestuje za svou babičkou. Za film Maniak získala ocenění na katalánském mezinárodním filmovém festivalu ocenění pro nejlepší herečku.
Herecká kariéra Reese Witherspoon začala nabírat na obrátkách od roku 1998, když si zahrála ve dvou významných filmech. Prvním z nich bylo drama s Genem Hackmanem, Susan Sarandon a Paulem Newmanem Soumrak "Twilight". Druhým byla veleúspěšná fantasy komedie Pleasantville: Městečko zázraků "Pleasantville". Následující rok přišel obrovský úspěch v teenagerovské tragikomedie Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intention" po boku dalších mladých hvězd Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippa, Selmy Blair a Joshuy Jacksona. Ve filmu se zakoukala do Ryana Phillippa, za kterého se vdala na jaře 1999. Stejný rok si také zahrála hlavní roli v komedii Kdo s koho "Election". Po několika průměrně úspěšných filmech jako Nebezpečná síť "Best Laid Plans" (1999), Malý Nicky - Satan Junior "Little Nicky" (2000), Americké psycho "American Psycho" (2000) přišel další opravdový hit. Tím byla komedie Pravá blondýnka "Legally Blonde" (2001), kde hraje dívku, kterou opustí přítel, protože se mu zdá, až příliš blond. Jde proto studovat práva a zjistí, že je chytřejší než si myslela. Film po uvedení do kin vydělal téměř 100 milionů dolarů a prokázal, že Reese dokáže opravdu přitáhnout diváky. Během průběhu roku 2002 se objevila jako host v seriálu Přátelé "Friends" a v kresleném seriálu Simpsnovi vytvořila hlas k postavě Grety Wolfecastleové v jednom z jeho dílů. Stejný rok také natočila romantickou komedii Holka na roztrhání "Sweet home Alabama" (2002). V nedávné době opět zazářila v pokračování úspěšné komedii Pravá blondýnka 2 "Legally Blonde 2: Red, White & Blonde" (2003), kterou zároveň produkovala.
V roce 2006 pro Reese přišel opravdový zlom v kariéře, zahrála si ve filmu Walk the Line "Walk the Line" o Johnu Cashovi a jeho budoucí manželce June Carter( Reese). Za ztvárnění Cashovi milenky a později manželky byla nominována na Oscara a Zlatý glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli pro rok 2006, obě tyto ceny proměnila a stala se nejlépe placenou hollywoodskou herečkou. Teď je můžeme vidět v novém filmu Four Christmases "Four Christmases" , který u nás bude mít premiéru až příští rok.
Se svým bývalým manželem Ryanem Phillippem, se kterým se rozvedla tento rok, má dceru Avu Elizabeth, která se narodila v roce 1999 a syna Deacona, který se narodil v roce 2003. Hodně dlouho randila s hercem Jakem Gyllenhaalem, ale podle nejnovějších zpráv se rozešli. Reese by se teďka chtěla naplno věnovat svým dvěma dětem.

zdroj: osobnosti.cz + moje úprava!!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.